Alan adı (Domain) Seçimi

Alan adı nasıl seçilir, siteniz için en güzel domain ismi hangisi olmalıdır ve domain alırken nelere dikkat edilmelidir konusunda yeni site kurmak isteyen webmasterlara fikirler sunacağız.

Web siteniz için güzel ve etkili bir alan adı bulmakta zorlanıyorsanız bu konuda size etkili bir şekilde ala adı seçiminde yardımcı olmaya çalışacağız. Siteniz için seçeceğiniz alan adı (domain name) sitenizdeki en önemli bir ya da iki hedef kelimeyi içermesi SEO açısından son derece yararlı olacaktır.

domain alan adı Örneğin; bir web tasarım sitesi için alan adında web ve tasarım kelimelerinin olması, ya da moda hakkında bir blog sahibi iseniz trend, moda, stil kelimelerinin geçmesine önem gösterin bu sizi diğer sitelerden açısından avantajlı bir konuma getirecektir.

Eğer e-ticaret alanında faaliyet gösteren bir kurum olmak istiyorsanız kendi markanızı oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan sizin markanız açısından akılda kalacak bir isim olmasıdır. Sizi diğer sitelerden ayıracak ve marka olacak bir domain adı bulmanız sizin açınızdan önemlidir.

Son zamanlar site sahipleri alan adı seçiminde anahtar kelime yoğunluğundan daha çok kendi markasını kurmaya çalışıyorlar. Bu onları reklam çalışmalarıyla ileri bir seviyeye taşıyabilir ama SEO açısından hedef bir alana yönelmek ve o doğrultuda hizmet vermek istiyorsanız sitenizin içeriği ile anlam bütünlüğü sağlayan bir domain seçmenizde her zaman fayda vardır.

Ucuz domain satın almak için kampanyaları takip edin. Bazı yerli ve yabancı siteler hem yeni alan adı alırken hem de domain transfer ederken uygun kampanyalar sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest