Android Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Android işletim sistemi her geçen güncel versiyonları ile gelişmektedir. Buna karşı firmalar sürekli yeni telefonlar çıkmaktadır. Bu akıllı cep telefonları oldukça iyi özelliklere sahiptir. Peki Android telefon alırken nelere dikkat edilmeli hakkında fikriniz yok ise konumuzu okuyabilirsiniz.

Ekran Boyutu: Akıllı telefonların genel olarak ekran boyutları 4.7 inçten 5.5 inçe kadar çıkmaktadır. Ekranın büyük olması kullanım kolaylığı sağlar ama ekranın büyük olmasını istemeyenler küçük android telefonları yani mini modellere yönelmelidirler. Örnek olarak 3 inç, 4inç normal boyutlardır. Daha fazla küçük almak kullanımı zorlaştıracaktır.

Kamera: Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, megapikseli yüksek olan kameralı telefonları tercih etmelisiniz. Ayrıca video çekmek için Full HD özelliği olması videolarınız çok kaliteli görüntülenmesini sağlayacaktır.

android akıllı telefonlarPil Ömrü: Pili çabucak biten akıllı telefonun bir faydası bulunmaz. Telefon bataryaları 1,700 Mah’dan 3,300 Mah’a kadar çıkmaktadır. Telefonunuzu yoğun kullanan biriyseniz Mah’ı yüksek olan güçlü bataryalı telefonları tercih etmelisiniz. İnterneti çok kullanan kişiler ne kadar yüksek değerli bataryalı akıllı telefon alsalar bile şarj 1 gün veya 2 gün içinde aşırı kullanmadan dolayı bitiyor.

İşlemci: Kullandığınız bilgisayar hızı gibi, telefonunuzun da hızı çok önemlidir. İşlemcisi yüksek olan akıllı telefonlar almalısınız fakat işlemci büyüdükçe fiyat artacağını unutmayın.

Ram: Bellek akılı telefonlarda çok önemli bir özelliktir. Telefon için uygulamalarda, ekran geçişlerinde, internette dolaşmak kısacası hızlı bir telefon için işlemci kadar ram de önemlidir. En az 1 GB ram olan telefonları yönelmeniz sizi mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest