Ehliyet İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir 2013-2014

Eski ehliyetler değişiyor 2013-2014 yılında yeni ehliyet alacakların başvuru ve kursa kayıt olurken hazırlayacağı evraklar ve belgeler nelerdir bunları yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca ehliyet yenileme ücreti ne kadar 2013 ücreti konumuzda belirtilmiştir.

Sürücü kursu fiyatları 250 – 300 TL arasında değişmektedir. Siz en ucuz ve uygun kursu araştırmalısınız. Taksit imkanları da bulunmaktadır. Kurs süresince Motor, İlk yardım ve Trafik kuralları hakkında çeşitli testler ve sorular çözmeniz sınav süresince daha başarılı olmanızda etkili olacaktır.

Ehliyet İçin Gerekli Evraklar 2013 yılında yeni çıkan yasa gereği ehliyet yenileme ücreti 15 TL olarak Maliyet Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.

Bilindiği üzere 101 TL olan ehliyet harç ücreti twitter’dan gelen yoğun tepkiler sebebiyle Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ücreti 15’ye indirmişti. Şimdi istenilen gerekli evraklar nelermiş bunlara göz atalım.

Ehliyet için gerekli belgeler nelerdir

1. Diploma fotokopisi ( Aslı veya Fotokopisi ) Öğrencilik hayatı devam eden yeni ehliyet alacak adayla öğrenci belgesi alması yeterli olacaktır.

2. Nüfus cüzdanı fotokopisi (2 adet yeterli)

3. 7 Adet Son halinizi gösteren vesikalık fotoğraf

4. Savcılıktan alınan temiz kağıdında bulunan şıkta, temiz kağıdını ne için aldığınız sorusuna, ehliyet için belirtmeniz yeterlidir.

5. Sağlık Raporu, sağlık ocakları detaylı olarak vermediğinden 15,00 – 20,00 TL bir ücretle polikliniklerden kan grubunuz dahil detaylı sağlık raporu almanız gerekecektir. Sağlık raporu alırken kullandığınız protezleri belirtmeniz ehliyet alırken sorunların çıkmasını önleyecektir.

6. Ehliyet için başvuran Evli bayanlardan, Evlilik cüzdanı fotokopisi talep edilmektedir.

7. Kan grubu (Sağlık raporu ile beraber ücretsiz olarak almayı unutmayın.)

8. Ehliyeti olup büyütmek isteyen kişiler için ayrıca mevcut ehliyet fotokopisi.

Diğer konumuzda Yeni Ehliyetler Ne Zaman Çıkacak hakkında bilgi vermiştik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest