Facebook Hesap Silme ve Kapatma Linki

Facebook kullanıcıları için facebook hesap silme linki 2013 ile Türkçe resimli anlatım gerek duymadan kolayca hesabı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Ayrıca Youtube video paylaşımını da sizlere sunacağız. Facebook hesabı nasıl silinir ayrıntılar konumuzda.

Bilindiği gibi Facebook hesap dondurma sadece hesabınızın geçici olarak kullanım dışı kalmasına yarar. Durum böyle olunca hesabınızı istediğiniz zaman tekrar aktif yapabilirsiniz. Bu işlemi geçici bir süre hesabı kapatmak isteyen kullanabilir daha sonra tekrar açabilirsiniz.

Facebook hesabı silme nasıl yapılır işlemine geçmeden önce bilgileriniz direk Facebook veri tabanından kaldırılır. Bu şekilde Facebook hesabı kullanım dışı kalarak bir daha aktif hale getirilemez. Bu sebeple Facebook hesap silme işlemini yaparken tekrar geri alma veya eski haline getiremezsiniz bu açıdan dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Geri dönüşü olmayan bu işlemi yaptıktan hemen sonra facebook hesabınız silinmez. Size iki haftalık bir süre tanınır. Bu süre sonucunda ise Facebook hesap silme işlemi tamamen gerçekleşmiş olur.

Bu işlem sırasında Facebook üzerinde sahibi olduğunuz sayfalar ve gruplarda kaldırılmaktadır. Eğer bu sayfaların ve grupların Facebook üzerinde varlığını devam ettirmesini istiyorsanız, başka birine devretmeniz gerekmektedir.

facebook hesap silme Şimdi Facebook hesap silme işlemini inceleyelim. Öncelikle bilmeniz gereken en önemli nokta hesap silme ayarlamalarını yaptıktan iki hafta sonra hesabınız silinmektedir.

Bu süre zarfında eğer hesaba giriş yapmaya çalışırsanız, hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Yani silme işleminin tamamlanması için iki hafta boyunca hesabınıza giriş yapmayacaksınız.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir

• İlk önce mail adresiniz ile oturum açın.
• Oturum açtıktan sonra adres çubuğuna https://www.facebook.com/help/delete_account linkini kopyalayın ve giriş yapın.
• Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen “Hesabımı Sil” butonuna basınız.
• Daha sonra karşınıza Facebook hesabı kalıcı olarak sil mesajı çıkacak. Buradaki gerekli alanları doldurup, “Tamam” butonuna basın.
• Bu işlemi de tamamladıktan sonra 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız silinecektir.

Facebook hesap silme linki değiştiği zaman güncel olarak konu yenilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest