Kablosuz Ses Sistemleri

Artık evinizdeki kişisel eğlence sistemlerinin ve elektronik cihazların büyük bir kısmında kablosuz ağlara bağlanma özelliği var. Televizyonlar, bilgisayarlar, cep telefonları ve multimedya oynatıcılar evlerimizde yaygın olarak kullanılan, kablosuz bağlantı özelliğine sahip cihazlar arasında.

Kablosuz ses sistemleri nasıl çalışır
Bu cihazların ses çıkışları da genellikle ya doğrudan kendi hoparlörleri üzerinden ya da daha kaliteli bir ses sistemine bağlanarak oluyor. Her şeyin kablosuzunun tercih edildiği bir dijital dünyada, ses sistemlerinin bu akımdan geri kalması tabii ki düşünülemez.

kablosuz ses sistemleriParrot Zikmu Solo, 100W güce sahip bir kule hoparlör sistemi. Zikmu Solo ses sistemini, üzerindeki ethernet girişini kullanarak veya WiFi üzerinden ev ağınıza dahil edebiliyorsunuz. Bu sayede yine ev ağınıza dahil edebildiğiniz bilgisayar, televizyon gibi medya oynatıcıların ses çıkışını Zikmu Solo üzerinden alabiliyorsunuz.

Ayrıca Zikmu Solo’nun ayarlarına, kendi web sayfası üzerinden veya bu ses sistemi için özel olarak yayımlanmış olan iPhone ya da Android uygulamasını cep telefonunuza indirerek de ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede her akıllı cep telefonu bir uzaktan kumandaya dönüşmüş oluyor.

Üstelik Zikmu Solo’yu kontrol etmek için evde olmanıza da gerek yok. ARIS kablosuz ses sistemi de benzer şekilde kablosuz olarak evinizdeki bilgisayar ağına bağlanabiliyor. ARIS’i diğer kablosuz ses sistemlerinden ayıran özellik ise Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemleri ile uyumlu olması ve Bluetooth bağlantı özelliğinin bulunması. Yine Zikmu Solo’da olduğu gibi ARIS’in ayarlarına da Android, Windows, IOS gibi pek çok işletim sistemlerinde çalışan uygulamalarla, ağ üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest