Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme (MTV)

gib.gov.tr ile motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi kredi kartı ile yapabilir geçmiş dönem borçlarınız var ise bunları da yine yatırabilirsiniz. Öncelikle MTV ödeme zamanı ne zaman bunun bilgisini verelim.

MTV ödemeleri 2 taksit halinde ödenir. Son ödeme günü 1.taksit için 31 Ocak, 2.taksit için 31 Temmuzdur. Eğer bu günler hafta sonuna denk gelirse ilk Pazartesi günü ödemenin son günü kabul edilir.

Sisteme giriş yapmak için TC kimlik numarası, plaka ve trafik tescil tarihi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu verileri girerek online olarak kredi kartı ile motorlu taşıtlar vergisini ödeyebilirsiniz. Ayrıca trafik cezası sorgulaması da yapabilirsiniz. Cezaları da kredi kartı ile ödeme imkanınız vardır.

Anlaşmalı bankalar ile taksit ödemelerinizi bölebilirsiniz. Çoğu banka MTV ödemelerini kendi içinde taksite bölüyor. Yani size ekstra taksit fırsatı sunuyorlar.

Ödemeleri geciktirmeyin. Vergi borçlarında gecikme zammı / faiz oranı aylık 1.40‘dır. Ödemeyi yapmadığınız her ay için asıl borcunuza bu kadar daha faiz işlenecektir.

MTV borç sorgulama, ödeme ve bilgilendirme servisleri hakkında bilgi almak istediğiniz konular varsa yorum yaparak destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest