Nikon D4 İnceleme

Japon fotoğraf teknolojileri firması Nikon, yeni üst seviye dijital SLR D4 modelini fiyatı ve özelikleri ile birlikte tanıttı. Yeni Nikon modeli Full Frame sensör ve Ethernet bağlantısı gibi özelliklere sahip.

Uzun süredir internette bilgileri dolaşan D4 resmen duyduldu. 16.2 Megapiksel çözünürlüklü yeni dijital SLR fotoğraf makinesi Full Frame CMOS bir sensöre sahip. Nikon’un en üst seviye dijital SLR modeli D4, 3.2 inç LCD ekran, 204.800 ISO, Full HD video kayıt gibi birçok özellikleri bulunuyor. Şimdi fotoğraf makinesini yakından inceleyelim.

nikon d4Nikon D4 Modeli
Hem Compact Flash ve hem yeni nesil QXD bellek kartı yuvasına sahip olan model Ethernet girişi ve kulaklık çıkışı gibi benzerlerinde olmayan iki özelliğe de sahip. Ethernet girişi ile ağ üzerinden dosya aktarma imkanı sunan Nikon D4, kulaklık çıkışı ile özellikle film sektöründe büyük bir kolaylık sağlıyor.

Amerika fiyatı yaklaşık 6000 Dolar olarak açıklanan fotoğraf makinesinin özellikle profesyoneller tarafından ilgiyle karşılanması bekleniyor. Avrupa ülkeleri ve Türkiye için satış fiyatı ise bu fiyatın biraz daha üstünde olması tahmin ediliyor.

Profesyonel foto muhabirleri ve yaşam fotoğrafçıları tarafından D4 modelinin büyük bir ilgi göreceğine eminim. Ayrıca gece ve manzara fotoğrafçıları için her uzunluğu net bir şekilde pozlama yeteneğini sunuyor. D4 HDMİ giriş, Ethernet bağlantısı ile donatılırken batarya ise daha geliştirilmiş haliyle karşımıza çıkıyor.

Nikon D4 Video
Nikon D4 ergonomisi, kullanım ve özellikleri bakımından olumlu bir değerlendirme sonucuna varılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest