PRP Saç Tedavisi Nedir? Fiyatı ve Yaptıranların Yorumları

Önce PRP saç tedavisi nedir ondan bahsedelim. PRP tedavisi cansız, zayıflayan, ölmeye başlayan saç köklerinin ve tüy haline gelen saç tellerinin canlanarak saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayan bir yöntemdir.

PRP (Platelet Rich Plazma) kişinin kendisinden alınan kanın özel işlemlerden geçerek akyuvarları ile trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen iksirin seyrelmiş ya da saçsız olan bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. PRP Uygulamaları hastane ortamında gerçekleştirilir.

PRP saç tedavisi yaptıranlar olumlu sonuçlar aldığını dökülmenin azaldığı söylüyorlar. Saç dökülmesini tamamen durdurmasa bile dökülmenin azaldığını söylüyorlar. Zaten günümüzde hiçbir tedavi yöntemi saç dökülmesini kesin durdurmuyor.

prp saç tedavisi PRP saç tedavisi kaç seans uygulanır
4-6 seans arasında uygulanması ve her yıl 1 kez tekrarlanması yeterlidir. Tabi bu durum dökülmenin durumuna göre artış gösterebilir. İlk ay 3 seans, sonraki aylarda 15 gün arayla 2 seans ve son kez ayda 1 kez uygulanmaktadır. Tabi bu tedaviyi uygulayan doktorlar arasında farklılık gösterebilir.

PRP ayrıca saç ekimi yaptıran kişilerin saç köklerinin daha kuvvetlenmesi içinde yapılmaktadır. Saç ekimi yapanlar tedavi sonrası 3 seanslık bir PRP tedavisi uygulatmaktadırlar. Tabi bu hastanın isteğine bağlıdır.

PRP saç tedavisi fiyatı
PRP seans ücretleri seans başına 600 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar ilaç ve doktorun inisiyatifinde değişebilir ama ilacın kendisi pahalı olduğu için maliyetli bir tedavidir.
Pahalı bir tedavi olduğu için her saçı dökülenin rahatça uyguladığı bir yöntem değildir.

PRP ilaçları hakkında
Bu tedavi sadece kişinin alınan kan ile gerçekleşmiyor ilaç ile desteklenip saç derisini uygulanıyor. Burada önemli olan PRP ilacının orijinal olup olmadığı. Doktorlar hastaya 50 Euro’da ilaç tedavisi uygularken 250 Euro’luk ilaçta uygulayabiliyor. Düşük fiyatlı orijinal olmayan PRP tedavileri ne yazık ki olumlu sonuç vermemektedir. Bu yüzden doktorunuzun hangi ilacı kullandığını kesinlikle sorun ve öğrenin.

PRP saç tedavisi kesin çözümmüdür

Saç dökülmesini PRP tedavisi kesin olarak durdurmaz sadece öteler. Uygulanan seanslardan sonra her yıl 1 kez tekrarlanması tedavinin olumlu sonuç vermesi açısından etkilidir. Tabi bu durum hastada ayrı bir külfiyet oluşturuyor çünkü PRP pahalı bir tedavi yöntemi.

PRP Saç Tedavisi Videosu

3 Comments

  1. prp yaptırmak istiyorum bende kanın içine konulan ilaçlar için’Düşük fiyatlı orijinal olmayan PRP tedavileri ne yazık ki olumlu sonuç vermemektedir. Bu yüzden doktorunuzun hangi ilacı kullandığını kesinlikle sorun ve öğrenin.’biz bunların kelitesini bilmiyoruz o bize kalıteli diye kandırbilir siz bu kaliteli ilaçların adı hakkında bilgi verebilirmisiniz. teşekürler..

    1. Bu ilaçlar avrupa ülkesinden euro cinsinden geliyor. Bunların isimlerini net olarak bilmiyorum, pahalı olanların da fiyatlarından yola çıkarak iyi olduğunu söylememiz yanlış olur. Bu konuda giceğiniz doktora güvenmekten başka bir çareniz olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest