Saça Sarımsak Nasıl Sürülür Faydaları Nelerdir

Saç dökülmesi yaşayanlar için saça sarımsak sürmek faydalı mıdır, zararlı mıdır, saç çıkarır mı sorusu kadınlar ve erkeklerde çok merak edilen bir konudur. Ahmet Maranki saça iyi geldiğini saç dökülmesinin önlediğini ayrıca ince saçları kalınlaştırarak yeni saçların kuvvetlendirdiğini açıklamıştı.

Öncelikle sarımsak saça nasıl sürülür konusu hakkında bilgi verelim. Saç derisine faydası olan sarımsak saça uygulamak için 3-4 tane sarımsağı küçük parçalar halinde rende yaparak saç derimize masaj yaparak yedirmelisiniz. 1 saat saçınızda bekletmeniz yeterlidir. Ham zeytinyağı ile tekrar masaj yaparsanız daha da iyi olur. Son olarak şampuanınız ile saçlarınızı yıkabilirsiniz.

Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir
saça sarımsak sürmek İbrahim Saraçoğlu, dış etkenlerden sebep oluşan saç dökülmesini engeller saçlara doğal parlaklık verir ve kıl köklerini güçlendirir. Kozmetikçilerde ve aktarlarda bulabileceğiniz saç bakım yağlarının hepsinin içerisinde sarımsak mutlaka bulunur.

Sarımsak kokusu ile saç bakımını zorlaştırır. Bu yüzden saçınıza süt ile birlikte sürmeniz halinde koku biraz azalır ve günlük yaşamınızda sizi etkilemez. Diğer konumuzda PRP saç tedavisi nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest