Televizyonun Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Hayatımızda önemli yeri olan teknolojik bir ürün olan Televizyon yaşadığımız zamanın en değerli teknolojik cihazıdır. Televizyonun yararları ve zararlarını bu konumuzda anlatacağız. Teknolojiden uzak bir yaşam düşünülemez bu yüzden hayatımızın her alanında ihtiyacımız olan en önemli teknolojik ürünlerden biri de televizyondur.

Hayatımızda teknoloji olmasaydı nasıl zorluklar çekeriz bir düşünün. Yaşam boyunca teknolojiden sürekli yararlanıyoruz ve bu teknolojik cihazlar yaşamı çok kolaylaştırıyor. Televizyonun yararları kadar zararları da vardır. Bir iki gün televizyon seyretmeden durabiliriz fakat onsuz yapamayız.

televizyon Televizyon hayatımıza renk katan ve onu kolaylaştıran en önemli teknolojik ürünlerden biridir. Televizyonsuz bir hayat düşünemeyiz. Tabi televizyonun yararı kadar zararı da vardır. Peki televizyonun zararları nelerdir?

Bir misafirliğe gitsek orada televizyon açıktır ve insanlar hep onu seyreder. Öyleyse ne anlamı kalıyor bu misafirliğin? Televizyon, komşularımız, akrabalarımız ya da ailemiz ile iki kelime sohbet etmemizi dahi engelliyor. İnsanlar arasındaki iletişime zarar veriyor. Ya o savaş filmlerine ne demeli? Bunlar çocuklarımızın gelişimine çok büyük zararlar veriyor. Birçok televizyon kanalı var. Bu kanallarda bizler için sunulan haberler her nedense birbirinden farklı. Birinin beyaz dediğine diğeri siyah diyor.

Peki televizyonun hiç mi faydası yok? Elbette var şimdi televizyonun yararları nelerdir bunlardan bahsedelim. Ülkemdeki ve dünyadaki tüm gelişmeleri televizyon sayesinde takip ediyoruz. Canımız sıkıldığında müzik dinliyoruz, futbol maçlarını izliyoruz. Hele güzel bir film varsa değmeyin keyfimize. Birçok televizyon kanalının olması ise ayrı bir güzellik.

Televizyon kumandasına sahip olmak bazen aile fertleri arasında ufak çaplı mücadelelere sebep olsa da biz vazgeçemeyiz ondan. Çünkü en doğru ve en güncel bilgilerin sunulduğu televizyona çok şey borçluyuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest