TouchPad Nedir

TouchPad dizüstü bilgisayarlarda gördüğümüz parmağımızla yön ve komut verdiğimiz dokunmatik faredir. Notebook ve netbook bilgisayarda farenin yerini tutmasını beklediğimiz bu düzenleyici nasıl olmalıdır. Bazı notebooklarda ki aşırı tırtıklı, eli gıdıklayan TouchPad‘lerden uzak durulması gerekir.

TouchPad ayarları ile isterseniz bunu kapatabilirsiniz. Çoğu dizüstü bilgisayar kullanıcısı için güzel bir özellik olsa da, halen bu özelliği benimsemeyen kişilerde var. Grafik, çizim kısacası Mouse ile ince detay çalışmak isteyenler için zor bir kullanımdır, oyun oynamak bile TouchPad ile imkansız hale gelmektedir.

touchpadHangi notebook TouchPad‘leri daha iyidir sorusuna baştan Sony, Asus, HP, İBM markalarını örnek verebiliriz. Tabi bu kullanıcı yorumlarına göre değişir her marka aynı seviyede kaliteli model çıkarmadığı zaman yapısal sorunlar bazen touchpad’de yansıyor.

İyi işçilik ve sağlam dış kaplamayı göremediğimiz notebooklar da ise touchpad sorunu ile karşılaşabiliyor. Bu durumun dışında en çok karşılaşılan sorun driver (yazılım) ve işletim sisteminde ki eksik ayarlamalardır. Touchpad çalışmıyor ise sorunu çözmek için önce ayarları gözden geçirmelisiniz. Dizüstü bilgisayarınızda ki sorun hala devam ediyorsa teknik servise göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest