Turkcell 3G ile 4.5G Arasındaki Hız Farkı

1 Nisan 2016 gece yarısı itibariyle 4.5G uyumlu birçok cep telefonunda 4G ibaresi yer aldı. Herkesin merakla beklediği 4.5G hızını da hemen test edelim dedik. SpeedTest uygulaması ile Tukcell 3G ile 4.5G arasındaki hız farkını ne boyutta olacağını merak ediyordum.

Sürekli bahsedilen 300 Mbps, 200 veya 100’lük bir hız değerini göremedim. Bu bulunduğum lokasyonla alakalı bir durum. Şuan için 33,55 Mbps download değerini uygulama gösterdi. Umarım doğru veriyi vermiştir.

Türkiye’nin her yeri 10 kat hızlı internete aynı anda geçemeyecekti zaten. Herkese 4G aynı anda geldi fakat hız konusunda baz istonyanlarına bağlı yüksek hız kademeli olarak devam ediyor.

Öncelikle şunu söylemek gerekirse artık her şey çok hızlı. Youtube videoları birkaç saniye içinde tamamen doluyor, Google Play‘den en kral oyun 2-3 saniyede iniyor. İnternette dolaşma oldukça hızlı. 4.5G’ye geçtiğimiz şu kısa süre içinde şuan için bunları gözlemledim.

turkcell-3g-ile-4-5g-arasindaki-fark

Bu arada paket kotam yarım saat içinde epey eridi. Operatörler kota işini bir çare bulmazlarsa akan musluğu kısmak çoğumuz için şart olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest