Turkcell Vınn Modem Bulunamadı Hatası

Bilgisayarınız PC veya notebook Turkcell 3G vınn modem bulunamadı modem yok hatası alıyorsanız çözümü için konumuzdaki yazımı okuyabilirsiniz. Bazen bilgisayarlar yeni alınan vınn modemleri görmüyor.

USB porta taktığınız zaman ışığı yanıyor ve Windows USB’yi görüp kurulumu yaptığı halde modem bulunamadı hatası verebiliyor. Endişelenmeye gerek yok çünkü bu çoğu kişinin başına gelen bir durumdur.

Autorun özelliği çalışmıyorsa ve modemin içindeki uygulamanın versiyonu daha yeni ise Bilgisayarımdan çift tıklanarak modemdeki yeni versiyonunu kurmalısınız.

turkcell vınn Eğer sorun versiyon ile ilgili değilse modem sürücüleri tekrar kurulabilir. Sürücüler şu dizinde bulunmaktadır.

C:\Program Files\Turkcell\Turkcell 3G VINN\Drivers\Huawei\DriverInstall.exe

Bu durumun işletim sistemi olan Windows 7 veya Windows 7 32 bit/64 bit ile alakası yoktur. İnternete bağlandıktan sonra Vınn cihazınızı güncellemenizi öneriyoruz. Bilgisayarınıza bağladıktan sonra çıkan modem bulunamadı hatası için ayrıca aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Modem Bulunamadı Hatası Sonrası İzlenecek Adımlar
1. Cihazınızın (Vınn 3G Modem) bağlantısını bilgisayardan kesin, Turkcell 3G programını bilgisayarınızdan kaldırın. İzlemeniz gereken yol; Denetim Masası > Programlar ve Özellikler> Program Kaldır seçeneğinden Turkcell 3G yazılımını seçip kaldır butonuna tıklayın.
2. Belgelerim klasörünün içerisindeki VINN klasörünü silin.
3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
4. Vınn’ı tekrar bilgisayara takıp ekrana otomatik olarak gelen setup.exe seçeneğinden programı yükleyin.
5. Setup.exe seçeneği ekrana gelmez ise;
6. Bilgisayarım > Vınn sürücüsüne sağ tıklayın, aç sekmesine tıklayın. İçerisinden setup.exe’yi çalıştırın.
7. Hala modem bulunamadı uyarısı mı alıyorsunuz? Bu linkten; modem sürücüsünü indirip kurun.
8. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra bilgisayarınız modemi tanıyacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra modeminizin, bilgisayarınız tarafından sorunsuz bir şekilde tanınması gerekmektedir. Hala tanımıyorsa, cihazda donanımsal bir arıza meydana gelmiş olabilir.
9. Turkcell 3G vınn’ı başka bilgisayarda deneme şansınız varsa, programı yükleyip deneyin. Denediğiniz bilgisayarda da bağlanamıyorsanız cihaz arızalı demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest