www.gib.gov.tr İnternet Vergi Dairesi

www.gib.gov.tr gelir idaresi başkanlığı internet vergi dairesi sitesidir. E beyanname, mtv, borç dökümü, trafik cezası, kira beyannamesi gibi birçok uygulama hakkında yardım alabilirsiniz. Sorgulamalar ekranından geçmiş dönem MTV borcunu öğrenebilir ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

gib.gov.tr araç borcu ödemesi, trafik cezası sorgula yanı sıra kira gelirinizi önceden hazırlanmış kira beyanname sistemi ile beyan edebilirsiniz. İhtiyacının olan uygulamalar için web sayfası olan www.gib.gov.tr internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

Sorgulamalar
– Vergi Kimlik Numarası Sorgulama
– Yabancılar için Vergi Kimlik Numarasından Sorgulama
– E-Vergi Levhası Sorgulama
– E-Vergi Levhası Doğrulama
– Dilekçe Sorgulama
– ÖTV 2A Ödeme Belgesi Sorgulama
– 2004/13 Sayılı Genelge Gereğince Resen Terk Ettirilen Mükelleflere Ait Sorgulama

Motorlu Taşıtlar Sayfası Hizmetleri
– Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
– Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama
– Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

gib.gov.tr araç borç ödeme, internet vergi dairesi, www.gib.gov.tr trafik cezası ödeme hakkında tüm işlemleri ve diğer hizmetleri gerçekleştirebilirsiniz.

4 Comments

  1. 2012 nisanda araç muayenemi yaptırmam gerekiyordu 2014 muayeneside geçti hala yaptırmadım borcumu bilmek ve muayene yaptırmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

    1. Gelir idaresi sitesinden borç sorgulama yapın. Ruhsatta yazan trafik tescil tarihi, plaka gibi bilgileri girdikten sonra toplam borcunuzu öğtenebilirsiniz.

  2. özel aile danişmanlık merkezi işyeri acacağım.yapmam gerekli işler vergi yönünde nelerdir.hangi defterletastık ettirmek gerekli gv kdv ve muhtasar yönünde neler yapmam gerekli

    1. Öncelikle bir muhasebeci ile anlaşmanız gerekmektedir. Başlangıçta işletme defteri olacağınız için noterden işletme defteri tasdik ettirilir. Ayrıntıları muhasebe bürosundan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest