Yandex Çeviri

Yandex Türkçe İngilizce ve Rusça dillerine şuan çeviri yapıyor. Almanca, Fransızca gibi Avrupa dilleri henüz gelişme aşamasında. Ayrıca web siteleri için Yandex api eklentisi de geliştiriliyor.

Yandex hizmetlerinden biri olan Yandex çeviri özelliğini tanıttı. Google translate kadar geniş yabancı dil seçenekleri bulunmasa da vermiş olduğu hizmet bakımından internet kullanıcılarına fayda sağlıyor.

Çeviri hizmeti şuan Türkçeden İngilizce ve Rusça dillerinde hizmet veriyor. Çeviri dilleri şuan az olması yakında bir zamanda dil desteği çoğalarak daha etkili bir çeviri hizmeti vereceklerdir. Dilerseniz çevirileri nasıl yapıyor buna göz atalım.

yandexÖncelikle hızlı bir şekilde çeviri yapmanızda yardımcı oluyor. http://ceviri.yandex.com.tr bağlantısından Yandex çeviri sayfasından dilediğiniz cümleleri, kelimeleri hızlı çeviri özelliği ile dilinize dönüştürebilirsiniz.

Google translate ile Yandex Çeviri aynı anda bir cümle için kullandık ve ikisinin ayrı bir şekilde çeviri yaptığını gözlemledik. Cümleyi Türkçeden İngilizceye çevirdik işte sonuç.

Kelimemiz; sınırsız eğlence bizde
Google; we have endless fun
Yandex; unlimited fun with us olarak bizlere çevirisini yapıyor.

Bir arama motoru olan Yandex çeviri özelliği ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Çeviri işlemi çok basit ve kolay sadece kelimeyi yazmak ve çevrilecek dili seçmek. Kelimenizi ekranın sol tarafına yazın çeviri kelimeniz ise sağ tarafta gözükecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest